Bürokrat, aylık yönetim ve aktüalite dergisidir.
Logo
Burokrat Dergisi

PARİS’TE TERÖR: 132 ÖLÜ

Fransa‘nın başkenti Paris‘te cuma gecesi arka arkaya yaşanan terör saldırılarında 127 kişinin öldüğü, 80’i ağır 180 kişinin yaralandığı açıklandı. Cumartesi sabahı Paris polisi tarafından yapılan açıklamaya göre, saldırılarında en az 127 kişi öldü; 80’i ağır, yaklaşık 180 kişi yaralandı.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, ülkede olağanüstü hâl ilan etti ve sınırların kapatıldığını açıkladı. Dünyanın dört bir yanından gelen mesajlarda, Paris‘teki terör saldırıları kınanıyor.

EN KANLI SALDIRI KONSER SALONUNDA

Altı noktaya düzenlenen saldırılardan en kanlısı, Paris‘teki bir rock konseri sırasında gerçekleşti.

Yaklaşık 1500 kişinin olduğu Bataclan konser salonuna saldıran silahlı kişiler; önce el bombaları attı, ardından da içeri girerek yüzlerce kişiyi rehin aldı. Üzerlerinde patlayıcı düzenekler olan saldırganlar, rehin aldıkları kişilerden birçoğunu öldürürken; onlarca kişi de terörle mücadele ekiplerinin düzenlediği operasyonla kurtarıldı.

Yetkililer, ABD‘li grup Eagles of Death Metal’in (Death Metal Kartalları) verdiği konser sırasında gerçekleşen saldırıda en az 100 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

87 GENÇ VURULARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Paris belediyesinden bir yetkilinin verdiği bilgiye göre, konser salonundaki dört saldırgan en az 87 genci vurarak öldürdü. Ardından terörle mücadele ekipleri operasyon düzenleyerek binaya girdi, saldırganlar da üzerlerindeki patlayıcıları infilak ettirdi ve can kaybı 100’ü buldu.

Bataclan konser salonu, ocak ayında terör saldırısına uğrayan karikatür dergisi Charlie Hebdo‘nun eski ofisine sadece 200 metre uzaklıkta bulunuyor.

CNN International’a konuşan Fransız yetkililer ise, saldırılarda en az 153 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Güvenlik kaynaklarının AFP‘ye verdiği bilgiye göre, yaralı 200 kişiden 80’inin durumu ciddi.

Le Parisien gazetesi, Fransız otoritelere dayanarak, olaylarda ölen ve yaralananların sayısını şu şekilde verdi;

Bataclan: En az 100 ölü, 7’si ağır 11 yaralı
Rue Charonne: 19 ölü, 13’ü ağır 23 yaralı
Rue Bichat: 14 ölü, 10’u ağır 20 yaralı
Avenue de la Republique: 4 ölü, 11’i ağır 21 yaralı
Stade de France: 4 ölü, 11’i ağır 50 yaralı
Boulevard Beaumarchais: 3’ü ağır 7 yaralı

Bir Cevap Yazın

PARİS’TE TERÖR: 132 ÖLÜ

tüm yazılarım >>

tüm yazılarım >>

Tugay KEÇECİ

Türkiye Diyanet Vakfı Uluslararası İyilik Ödülleri’nin İnsani ve İktisadi Gelişim Açısından Değerlendirilmesi

tüm yazılarım >>

Ümit Yasin TAŞMAZ

Google’da Mobil Aramalar Masaüstünü Geçti

tüm yazılarım >>

Mükremin YILDIRIM

YENİ TÜRKİYEDE HAKLAR VE ÖDEVLER

tüm yazılarım >>

Zulali KOZAN

İnsan Hayatında Tasarrufun 100 Metodu

tüm yazılarım >>

Logo

Bu web sitesinde kullanılan ürünlerin tamamı Sistemiki Elektronik™ gözetiminde Bürokrat Dergisi ® 2015 sahiplerine aittir. İzinsiz kullanımlarda yasal süreç işletilecektir.
İlginize teşekkür ederiz.