Bürokrat, aylık yönetim ve aktüalite dergisidir.
Logo
Burokrat Dergisi

Google’da Mobil Aramalar Masaüstünü Geçti

Google hem android hemde diğer tablet ürünlerindeki Mobil Aramalar, bilgisayar – dizüstü – masaüstü aramalarını geçtiğini duyurdu. Google’ın mobil aramalardaki bu etkinliği sayesinde reklamverenlerin ve google’ın oldukça memnun olduğu görülüyor.

Google’da oldukça etkin olarak gözüken mobil aramalar yani google’ın deyimiyle ” Google Now: Sadece doğru zamanda doğru bilgiler ” ile insanlara anlık olarak hizmet vermektedir. Bu hizmeti tüm android, windows mobile, firefox os, apple ve diğer mobil ürünlerde de sunan ve ücretsiz olarak arama hizmetinde bulunan google yaklaşık 2 milyar satırlık kod dizini ile müşterilerine oldukça memnun eden bir görüntü çiziyor.

Uzunca süredir mobil aramaların masaüstü yada online aramaları geçeceğinin siyallerini son 1-2 senede fazlasıyla almış bulunmaktayız. Google’ın yeni mobil arama sonuçlarının etki ettiğini de göz önüne alırsak fazlasıyla bir kullanıcının hedeflendiğini söyleyebiliriz.

Telefonunuzda ve Tabletinizde Hızlı Arama

“Google Now: Sadece doğru zamanda doğru bilgiler sunan, Google Şimdi ihtiyacınız olduğunda, bilmeniz gerekenler size verir. Daha fazla bilgi edin. (Google Now Android 4.1 şu anda mevcuttur, Jelly Bean)”

Google web sitesinde bu tür sloganlara oldukça yer vermektedir. Yaklaşık olarak 100 milyar gibi bir arama sonucu düşünürsek  %50’nin üzerinde bir sonucun tamamen 6″ üzerindeki olmayan yani telefon kategorisi diyebileceğimiz mobil aramalardan oluştuğunun haberi oldukça fazla olarak yayınlanmaya başladı.

Sizlerde Websitemizin Mobil Versiyonuna Göz Atın!

Webmaster yada bir site yöneticisimisiniz? Sizlerde web sitenizin mobil uygunluğunu denetlemek istermisiniz? Buraya tıklayarak anlık olarak web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını denetleyebilirisiniz.

Sitenizin mobil cihazlarda harika görünmesini sağlayın

İster yeni başlamış olun ister bir uzman olun, mobil ziyaretçileriniz için harika bir site oluşturmayla ilgili kapsamlı bilgileri bulabilirsiniz. Wordpress veya Joomla gibi İYS kullanan bir sistemi rehberimizden yararlanarak güncelleyin. Yaygın olarak yapılan hatalardan kaçının ve sitenizin Google tarafından dizine eklenmesini sağlayın.

Bir Cevap Yazın

Google’da Mobil Aramalar Masaüstünü Geçt

tüm yazılarım >>

tüm yazılarım >>

Tugay KEÇECİ

Türkiye Diyanet Vakfı Uluslararası İyilik Ödülleri’nin İnsani ve İktisadi Gelişim Açısından Değerlendirilmesi

tüm yazılarım >>

Ümit Yasin TAŞMAZ

Google’da Mobil Aramalar Masaüstünü Geçti

tüm yazılarım >>

Mükremin YILDIRIM

YENİ TÜRKİYEDE HAKLAR VE ÖDEVLER

tüm yazılarım >>

Zulali KOZAN

İnsan Hayatında Tasarrufun 100 Metodu

tüm yazılarım >>

Logo

Bu web sitesinde kullanılan ürünlerin tamamı Sistemiki Elektronik™ gözetiminde Bürokrat Dergisi ® 2015 sahiplerine aittir. İzinsiz kullanımlarda yasal süreç işletilecektir.
İlginize teşekkür ederiz.