Bürokrat, aylık yönetim ve aktüalite dergisidir.
Logo
Burokrat Dergisi

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Sahiplerini Buldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce belirlenen Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödüllerini takdim etti. Erdoğan “Türkiye’nin yeni Akif’lere, Tanpınar’lara, Arif Nihat Asya’lara, Kemal Tahir’lere, Dede Efendiler, Itri’ler, Neşet Ertaş’lara ihtiyacı var. Yeni Âşık Veyseller yetiştirmeden özgürlüğümüzü koruyamayız. Mimar Sinan gibi kendi alanında asırlar süren ekoller oluşturacak mimarlar yetiştirmeliyiz.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’ne

  • Tarih ve Sosyal Bilimler alanında Mehmet İpşirli,
  • Sinema alanında Türker İnanoğlu,
  • Müzik alanında Erol Sayan,
  • Sanat/fotoğraf alanında İzzet Keribar layık görüldü.

Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu bu yılki vefa ödülünün ise Mehmet Akif Ersoy’a verilmesini kararlaştırdı.

Ödül teslim töreninde bir konuşma da yapan Erdoğan “Kültür ve Sanat özgürdür. Kutsallarını, inançlarını küçümseyen, hafife alan yahut ideolojik siparişlere göre yapmaya çalışanların yaptığının adı kültür sanat değildir. Ülkemizin en büyük sorunu bu alanlar kendini bu milletin üzerinde gören, toplumu küçümseyen bir grup tarafından esir alındı. Hamdolsun artık bu esaret yavaş yavaş ortadan kalkmaya başladı. Ödüllerin hayırlara vesile olmasını dileyerek sizleri sevgiyle saygıyla selamlıyorum. ” dedi.

Bir Cevap Yazın

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Öd

Logo

Bu web sitesinde kullanılan ürünlerin tamamı Sistemiki Elektronik™ gözetiminde Bürokrat Dergisi ® 2015 sahiplerine aittir. İzinsiz kullanımlarda yasal süreç işletilecektir.
İlginize teşekkür ederiz.